מקפיא תעשייתי – מקפיא לעסק

מקפיאים תעשייתיים מיועדים לשימוש מסחרי או עסקי ולא לשימוש ביתי או אישי. הייחוד שלהם הוא נפח האחסון הגדול שהם מאפשרים כתלות בצורך בהם. מקפיא תעשייתי אפשר לראות במסעדות או סופרמרקטים וכמו כל מקפיא אחר – גם בהם צריך להקפיד הקפדה יתרה על סגירה הרמטית וכמובן כיוון הטמפרטורה על פי מה שמאוחסן בתוכם. המקפיאים בדרך כלל מיוצרים כך שאפשר לכוון אותם לטווחים שונים של טמפרטורות, שכן יש מוצרי מזון או חומר גלם שדורשים טמפרטורות הקפאה שונות. חשוב מאד לקחת בחשבון שהמקפיאים גדולים מאד וצריך לבחון באופן מדויק את המידות שלהם לפני שבוחרים את הסוג או הדגם המתאים ביותר עבור כל צורך.

מקפיא תעשייתי לעסק

בתי עסק או מסחר מסוגים שונים דורשים שימוש בנפחי אחסון גדולים מאד שלא מוכרים בעולם של הצרכן הביתי או המשפחתי. מקפיא תעשייתי הוא מכשיר חשמלי כזה שנדרש במקומות כאלה ואחרים שבהם צריכים לתת מענה לכמות גדולה של מזון או כל חומרי גלם אחרים בהקפאה. את המקפיאים התעשייתיים אפשר למצוא בחדרי אוכל, במחסנים של מסעדות גדולות וכמובן בכל מקום שהעיסוק שלו הקשור במזון. בנוסף לתחום זה, אפשר למצוא מקפיאים תעשייתיים גם במפעלי תעשייה שבהם שומרים על כימיקלים או חומרי גלם אחרים בהקפאה עמוקה. חשוב להכיר את העולם הזה ואת האפשרויות השונות של מקפיאים על מנת לבחור בתבונה.

מה צריך לדעת על מקפיאים תעשייתיים?

כאשר מחפשים לרכוש מקפיא תעשייתי אין ספק שמה שקובע זה הגודל, או יותר נכון – נפח האחסון בהקפאה. חשוב לשים לב לדגמים או הסוגים השונים, לנפחי האחסון בהקפאה שהם מציעים, לאופן הפתיחה – צדדית או כלפי מעלה, לחלוקה פנימית (כלומר, האם המקפיא כולו מורכז מתא הקפאה אחד גדול או מחלוקה של כמה תאי הקפאה קטנים יותר), יש מקפיאים תעשייתיים שמיועדים לתצוגה אל מול הלקוחות על מנת שיבחרו את המזון הקפוא שהם רוצים לקנות ויש כאלה שעשויים מנירוסטה בדרך כלל והם אלה שיהיו במחסנים של המסעדה או חדר האוכל, הרחק מהעיניים של הלקוחות או הסועדים.

איך לבחור את המקפיא הנכון?

לכל אחד שמחפש לקנות מקפיא תעשייתי יהיו השיקולים שלו על פי מה שהוא צריך לאחסן בהקפאה ובדרך כלל נפח האחסון הוא מה שיוביל את הבחירה במקפיא זה או אחר, בהעדפה על פני סוגים או דגמים אחרים. טווח הטמפרטורות חשוב גם הוא וכמובן דרך הפתיחה והסגירה של הדלתות. מי שעוסק בתחום המזון בכמויות גדולות לבטח יכיר סוגים שונים של מקפיאים תעשייתיים ויידע להשוות בצורה נכונה בין אלה הקיימים בשוק וכך אט אט יקבל את ההחלטה בנוגע למקפיא שיהיה הכי נכון ומתאים עבורו. אין ספק שהקדשת תשומת הלב הנדרשת לבחירה יכולה לסייע במתן המענה הטוב ביותר הן לעובדי המטבח והן ללקוחות של העסק.

שיחת ייעוץ חינם בנושא מקפיא תעשייתי – מקפיא לעסק

מקפיא תעשייתי אפשר לראות בחנויות לממכר מזון בקירור או הקפאה והוא גדול מאד בדרך כלל, עם נפח אחסון לא מבוטל. הלקוח הממוצע יגיע למקפיא שכזה בבואו לבחור מתוך קטגוריית הגלידות או מוצרי המזון הקפואים ולא תמיד הוא בעצמו שם לב להבדלים שבין הסוגים השונים של המקפיאים התעשייתיים. ברשתות השיווק הגדולות אפשר לראות כמה סוגים של מקפיאים כאלה – גבוהים או נמוכים, כאלה שמבוססים על גובה רב או כאלה שוכבים עם פתיחה כלפי מעלה, יש מקפיאים לבנים או כאלה מנירוסטה כסופה ואפשר למצוא אותם עם חלוקה פנימית שונה או נפח אחסון שמתאים בגודל ובמידות שלו לסוגים ספציפיים של מוצרי מזון.

יתרונות של מקפיא תעשייתי

מי שמנהל מחסן, עסק או חנות מכולת צריך להכיר את הסוגים השונים של מקפיא תעשייתי על מנת לבחור את הסוג שיהיה הכי נכון ומתאים לצרכים והדרישות שלו. חשוב לשים לב לאילו טמפרטורות של הקפאה אפשר לכוון את המקפיא (יש סוגי מזון שלעיתים דורשים טמפרטורות הקפאה שונות), מה הדירוג האנרגטי שלו, כלומר האם צריכת החשמל שלו נכונה וחכמה וכמובן מה המידות שלו. האם יש שטח צר אך גבוה שבו אמורים למקם את המקפיא או שמא יש הרבה מקום מתחת למדפים, מה שיצריך בחירה של מקפיא נמוך ורחב. שאלה נוספת שצריך לשאול היא האם הלקוחות בעצמם ייגשו למקפיא, שכן לשם כך הוא יהיה צריך להיות מעוצב וייצוגי.

מקפיא תעשייתי מומלץ

אנשים רבים מכירים את המקפיאים שיש להם בבית ולא תמיד יודעים להכיר או להעריך סוגים שונים של מקפיא תעשייתי שנותן מענה רחב בהרבה מאד מקומות יומיומיים. ישראל היא מדינה חמה ולחה רוב ימות השנה, מה שדורש אחסון נאות של מוצרים שצריך לשמור אותם בהקפאה. בנוסף לכך דרוש שהמקפיא יהיה ממוקם במקום שבו אין עליו קרינת שמש ישירה שעלולה להעלות את הטמפרטורה הפנימית. בזכות הטכנולוגיות המתקדמות כיום המקפיאים התעשייתיים איכותיים מאד, חסכוניים בצריכת החשמל ויש להם מנגנוני הגנה מפני תקלות שיפגעו בטמפרטורה הנמוכה.

שאלות ותשובות

כאמור – כפי שקל להבין מהשם – מקפיא תעשייתי לא יימצא בבתים פרטיים של אנשים ואפשר לראות אותם במתקנים מסחריים, בתי ממכר שונים וכמובן מסעדות, בתי קפה, חדרי אוכל של אנשים רבים ועוד. שימוש נוסף של מקפיאים תעשייתיים שאינו קשור במזון יכול להיות קשור לתעשייה עצמה – אחסון של חומרי גלם או מרכיבים כימיים שדרושים להיות כל הזמן בקירור עמוק ולא יהיה בהם שום שימוש שקשור במזון, באופן טבעי. הסוגים השונים של המקפיאים התעשייתיים נבדלים אלה מאלה גם בתשתיות שהם דורשים, שכן יש דגמים שיש צורך בשביל השימוש בהם בשקעי חשמל תעשייתיים ולא בשקע חשמל רגיל, זאת על מנת לוודא שלא תהיה תקלה בקירור השוטף של המקפיא.

המידות של המקפיאים התעשייתיים הן התכונה החשובה ביותר לבחון לעומק לפני שבוחרים את המקפיא. חשוב אמנם לדעת את המידות החיצוניות (אורך, רוחב וגובה) אך מה שצריך בסופו של דבר להיות הנתון המהותי והקובע הוא נפח האחסון הפנימי והמידות הפנימיות. מומלץ לבדוק איזו תשתית של חשמל נדרשת על מנת להכין את השטח לקראת הגעתו של המקפיא וכמובן לדעת האם מדובר בייעוד או שימוש שיש עבורו מקפיא שמלכתחילה מתאים או מיוצר לשם שימוש זה. המקפיאים התעשייתיים נפוצים מאד במגוון רחב של שימושים.