מקרר תצוגה

מקררי תצוגה

אוכל הוא מצרך בסיסי שכל אדם חייב על מנת להתקיים באופן תקין אך אין ספק שסביב האוכל תמיד יש עיסוק במראה שלו. משפט נפוץ אומר שכל סועד מתחיל לאכול דרך העיניים, כלומר יש השפעה לדרך שבה האוכל נראה ויש לכך השפעה על הרצון לאכול מאכלים אלה או אחרים. מקררי תצוגה מיועדים לאפשר ללקוחות או סועדים לקנות מאכלים כאלה ואחרים מתוך מבחר כאשר אלה צריכים להימצא באזור מקורר כל הזמן ללא הפסקה על מנת שלא יתקלקלו. אפשר בעצם לומר שהמקרר המיועד לתצוגה הוא דלפק בעל דפנות שקופות כך שאפשר לראות מכל הכיוונים שלו את התכולה ולא צריך לשם כך לפתוח אותו ולהעלות את הטמפרטורה שבו.

מקררי תצוגה נמצאים בכל מקום שבו נמכרים מוצרי מזון שדורשים קירור אך גם להיות מוצגים לקהל הלקוחות שמגיע למקום. מאפיות, קונדיטוריות בוטיק, מסעדות או בתי קפה – בכל אלה אפשר לראות שימוש נרחב במקררים מסוג זה והשימוש בהם די אינטואיטיבי. מעבר לתצוגה עצמה של המזון שנמצא במדפים המקוררים – יש חשיבות לסידור של המזון בתוך המקרר, לצורה שלו וההשתלבות שלו בעיצוב של המקום כולו. כיום ידוע שמקרר התצוגה לא רק נמצא שם על מנת להציג בפני הלקוחות או הקונים את מבחר מוצרי המזון אלא יש לו גם תפקיד בשיווק ובמראה היפה, הנקי והאסתטי של כל מה שיש במקום.

איפה נתקלים במקררי תצוגה?

כאמור, מכיוון שכל המטרה של מקררי תצוגה הוא להראות כלפי חוץ את המאכלים שמונחים ומסודרים בתוך המקרר – הרי שאפשר לראות אותם במקומות של ממכר מזון – מאפיות, בתי קפה, חדרי אוכל, בוטיקים כאלה ואחרים ועוד. מקרר התצוגה צריך בעצמו להיות מעוצב ובעל מראה ייחודי ומעניין, זאת על מנת להשתלב עם העיצוב של המקום עצמו ולהפוך את הסביבה כולה לשיווקית, מפתה וכזאת שתגרום למי שיגיע לרצות לקנות בו במקום. הזכוכית יכולה להיות מעוגלת או ישרה ובעל העסק ידאג שהזכוכית תהיה נקייה ומבריקה ממש על מנת ששום דבר לא יחסום את שדה הראייה של הקונה.

איך בוחרים מקרר תצוגה?

כל בעל עסק יבחר את מקרר התצוגה על פי המזון שהוא מוכר ורוצה להציג וכמובן תוך התחשבות בנתונים שקשורים לחנות או לעסק שלו. חשוב לשים לב לטווח הטמפרטורות שאפשר לכוון אליו את המקרר וכמובן נפח אחסון מקסימלי שמעבר לו הקירור לא יהיה יעיל ויש בכך סיכון גדול. יש מקררים מעוצבים יותר או פחות וכתלות בתכולה שתהיה בתוך המקרר יהיה קל לבחור את הדגם שיהיה הכי יתאים לנסיבות. הבדלים נוספים בין מקרר תצוגה זה או אחר יכול לנבוע מהחלוקה הפנימית של המקרר, בגודל המדפים ובמידות של המקרר עצמו.

דוגמאות של מקררי תצוגה

מה עוד כדאי לדעת על מקרר תצוגה?

כדאי מאד לדעת שכיום יש לא מעט סוגים של מקררי תצוגה שמתאימים לצרכים שונים או לבתי עסק שונים – חדרי אוכל גדולים, מסעדות, בי קפה קטנים או גדולים וכמובן מעדניות. לשמירה על ניקיון ואסתטיקה של המקרר עצמו יש חשיבות גבוהה בבחירה של הלקוחות את אותו מזון שנמצא בתוך המקרר ומכאן שיש לו תפקיד חשוב במחשבות של הלקוחות על טריות המזון, האיכות שלו וכמובן הטעם שלו. אין זה מספיק רק לקרר את מה שבתוך המקרר אלא יש צורך להציג את המזון בצורה מפתה שתגרום ללקוחות לקנות, לאכול וליהנות.

שיחת ייעוץ חינם בנושא מקרר תצוגה

מקרר תצוגה

מקררי תצוגה, כשמם כן הם, אלה מקררים שצריכים להוות חלק בלתי נפרד מהעיצוב של החלל שבו הם נמצאים. הם נבחרים בקפידה ומי שצריך לעשות בהם שימוש בוחר אותם על פי מאפיינים ייחודיים ותוך וידוא שהם ישתלבו היטב עם שאר האלמנטים שיהיו ממוקמים בסמוך להם. אפשר לראות אותם בכל מקום שבו הלקוחות צריכים לבחור מצרכי מזון שמצד אחד צריכים להישמר בקירור בטמפרטורה המתאימה אך בד בבד הם גם צריכים להיראות יפה ולהיות שקופים על מנת לאפשר תצוגה יפה, שקופה וברורה של כל מה שהם מכילים. איפה אפשר לראות מקרר תצוגה? בכל מקום שבו מוכרים מוצרי מזון מקוררים.

יתרונות של מקרר תצוגה

כאמור, מקררי תצוגה משלבים בין שתי תכונות חשובות – האחת היא עצם הקירור, כלומר כיוון הטמפרטורה לזו שבה צריכים המוצרים להישמר. התכונה השנייה היא השקיפות של דלת החזית ולעיתים גם של הדפנות הצדדיות כך שהתכולה תהיה ברורה ומגישה ואפשר יהיה לראות את פנים המקרר בלי לפתוח אותו כל רגע. את מקררי התצוגה אפשר לראות במאפיות, מסעדות או אפילו בסופר מרקטים גדולים שבהם הלקוחות יכולים לראות את מה שיש בתוך המקרר וכך לבחור מה הם רוצים או צריכים לבחור ולקחת איתם. גם במאפיות או חדרי אוכל אפשר לראות שימוש נרחב במקרר תצוגה ולכן אפשר להשיג אותם בגדלים מגוונים או מידות שונות.

מקרר תצוגה לעסק

מי שמנהל עסק שבו מוכרים מוצרי מזון שצריכים להישמר בהקפאה צריך להכיר את הקטגוריה של מקררי תצוגה על מנת לבחור את המקרר או המקררים שהכי יתאימו לצרכים והדרישות שלו. חשוב לשים לב למידות החיצוניות ולנפח הקירור הפנימי, מומלץ לשאול מראש האם נדרשת תשתית חשמל נפרדת או מיוחדת עבור המקרר וכמובן לבחור עבורו את המקום הכי טוב במחסן, בחנות או במטבח. אין ספק שלאחר בחירה מוקפדת ומושכלת המקרר ישמש היטב את בעליו החדשים וגם יחזיק מעמד במשך הרבה מאד זמן קדימה. המקררים כיום שקטים וחסכוניים בחשמל, מה שהופך אותם לנוחים מאד לעבודה.

שאלות ותשובות על מקרר תצוגה

כשמו כן הוא, אחד מבין הסוגים השונים של מקררים.

מקררי תצוגה נועדו לרוב לטובת תצוגה של מוצרים אשר צריכים להיות בסביבה קרירה, כמו למשל עוגות/בשר/משקאות ועוד.

מה שמאפיין מקררי תצוגה זה דלתות פתיחה שקופות/ללא דלתות כלל.

הנפוץ ביותר הוא מקרר תצוגה לעוגות.

כמו כן יש מקררי תצוגה קטנים או גדולים, עם או בלי דלתות ולמגוון מטרות שונות.

נוכל לעזור לכם למצוא את מקרר התצוגה המתאים ביותר עבורכם.

יש חשיבות למקום שבו המקרר עומד להיות ממוקם. יש מקומות שבהם מקררי תצוגה צריכים גם להיות מעוצבים, יפים וכאלה שמשתלבים עם אלמנטים נוספים של העיצוב במקום ויש מקרר תצוגה שאמנם יהיה חשוף לעיניהם של קונים, לקוחות או מבקרים אך המראה שלו עצמו פחות יהיה חשוב. צריך לשים לב למידות שלו, לחלוקה פנימית, אם יש לו (או אם היא דרושה למנהל המקום), האם החזית שלו תהיה ישרה או מעוגלת, מה טווח הטמפרטורות שאפשר לקרר באמצעותו ועוד. לכל מקרר תצוגה יהיו המאפיינים והתכונות שלו וחשוב לשים אליהם לב על מנת לבחור בתבונה. המקרר הוא כלי עבודה מהותי ואסור להתפשר בשום דבר שקשור בו.