מקפיא תצוגה תעשייתי

מקפיא תצוגה לעסק

בארץ ובעולם אפשר למצוא לא מעט עסקים או עיסוקים שקשורים באוכל. בישול או הכנה, ממכר ותצוגה. כל אלה דורשים אביזרים, מכשירי חשמל או כלי עבודה שמתאימים לאחסון או שמירה על חומרי גלם ומוצרי מזון שתנאים מבוקרים שונים. התנאים האלה נדרשים הן מבחינת הרגולציה שקשורה באחסנת מזונות שונות והן על מנת לשמור עליהם שלא יתקלקלו. בישראל, מפאת היותה מדינה חמה ולחה מאד – יש הקפדה יתרה על שמירת מזון בטמפרטורות הדרושות. בחלק לא מבוטל מהמקרים נדרש לא רק אחסון של המזון בקירור או הקפאה אלא יש גם צורך להציג לראווה את התכולה ובדיוק לשם כך יש מקפיא תצוגה.

מתי צריך מקפיא תצוגה

מקפיא תצוגה – כשמו כן הוא – הוא מקפיא ששומר על התכולה שלו בטמפרטורה שנבחרה אך הדפנות שלו תהיינה שקופות על מנת שאפשר יהיה לראות את מה שמאוחסן בתוכו. המקפיאים שמאפשרים גם תצוגה ודפנות שקופות חוסכים את הצורך לפתוח את הדלת בתדירות גבוהה – מה שעלול לפגוע בתנאי ההקפאה שבתוך המקפיא. מכיוון שאפשר לראות מבחוץ בדיוק את מה שיש בפנים – הרי שהרבה יותר נוח להבין האם רוצים לקחת משהו מהתכולה והתכולה ברורה כלפי חוץ. את המקפיאים הנוחים האלה אפשר לראות בסופרמרקטים גדולים או בחנויות שמתמחות בפריטי מזון ייחודיים. הנושא של התצוגה מבוסס גם על נוחות וגם על היעדר הצורך לפתוח את המקפיא וכך לשמור על התכולה קפואה כל הזמן ללא הפסקה.

איך בוחרים את מקפיא התצוגה המתאים?

מכיוון שכיום אפשר להתוודע לסוגים שונים של מקפיא תצוגה – הרי שכל בעל עסק או מי שצריך מקפיא שכזה יכולים לבחור את המקפיא המתאים והנכון ביותר עבורם על בסיס אותם תכונות או מאפיינים חשובים. בין מאפיינים אלה אפשר למצוא את הגודל (המידות של המקפיא) התשתית שהמקפיא דורש לשם תפקוד תקין והצורה או העיצוב של הדלתות השקופות החיצוניות שמאפשרות לראות בקלות את מה שקורה בפנים. יש מנגנונים שמונעים, למשל, קפיאה בחלק הפנימי או הצטברות של קרח, טמפרטורה תנודתית שמתאימה את עצמה לבד ועוד.

דוגמה של מקפיא תצוגה

מקפיאי תצוגה עם דלת אחת

מקפיאים שמציעים דלתות ודפנות שקופות נוחים מאד לשם צפייה בתכולה שלהם וכך לא צריך לפתוח אותם מדי כמה דקות על מנת לראות או לבדוק מה יש בפנים. מקפיא תצוגה דלת אחת, כשמו כן הוא – יהיה בעל דלת אחת בלבד ולא שתיים. איך בוחרים בין מקפיא תצוגה עם שתי דלתות או עם דלת אחת? תלוי בדרישות או הצרכים של כל משתמש ומה מאחסנים בתוך המקפיא. מה שחשוב לדעת על מקפיא שנפתח ונסגר עם דלת אחת הוא גודל השטח שנחשף בין רגע לטמפרטורה גבוהה יותר מזו ששוררת בתוך המקפיא. את המקפיאים עם דלת אחת אפשר למצוא במגוון רחב של גדלים ורוחבים ולכן זהו נתון מהותי.

יתרונות של מקפיאי תצוגה

באופן כללי אפשר לומר שמקפיאים שמיועדים לתצוגה נמצאים בשימוש בעיקר בעולם של אחסון וממכר של מוצרי מזון. המטרה של עצם אפשרות התצוגה היא לאפשר ללקוחות לראות בקלות את תכולת המקפיא וכך להימנע מפתיחת הדלת או הדלתות מדי כמה דקות. כאשר בוחרים מקפיא תצוגה צריך לקחת בחשבון שפתיחת הדלת תשפיע על הטמפרטורה שהפנימית של המקפיא, אם מכיוון שהידית תהיה בצד המקפיא – שום דבר לא יפריע לשדה הראייה של פנים המקפיא ויהיה קל יותר לראות ולזהות את מה שיש בפנים.

למה בוחרים מקפיא תצוגה?

בחירה במקפיא כזה או אחר צריכה להתבסס הן על שיקולים ענייניים ומקצועיים והן על העדפות אישיות של מי שעומד לרכוש את המקפיא. ייתכן והוא יעדיף מקפיא שיש בו דלת אחת על מנת שיהיה קל יותר לנקות את הוויטרינה שבחזית בלי ששתי ידיות יפריעו באמצע. לכל אחד יהיה את מערך השיקולים והנסיבות שלו וכך הבחירה תהיה המתאימה ביותר עבור מקום האחסון, עבור הלקוחות שצריכים לראות את התכולה ולפתוח כדי להוציא וכמובן שיש מאפיינים נוספים כמו הגודל של המקפיא, נפח האחסון וההתאמה של המקפיא כולו לחלל שבו אמורים למקם אותו. אותו חלל יכול גם להשפיע על בחירה בדלת אחת או שתיים.

שיחת ייעוץ חינם בנושא מקפיא תצוגה תעשייתי

התחום של אחסון מוצרי מזון בקירור ובהקפאה נחלק לשתי קבוצות עיקריות – מכשירי קירור והקפאה שמיועדים למחסנים אחוריים שאליהם לא מגיעים לקוחות ומכשירים שמיועדים לתצוגה, כלומר מי שמגיע להתרשם מהמוצרים המוקפאים צריך לפתוח ולסגור בעצמו את המקפיא. יש חשיבות גבוהה להבדל בין שתי הקטגוריות האלה, שכן חשוב מאד לבחור מקפיא תעשייתי תצוגה שיהיה מעוצב ויפה ויתרום את התרומה שלו לעיצוב הכללי של המקום שבו הוא נמצא. לעומת אלה, המקפיאים שלא מיועדים לתצוגה יהיו בעלי נראה תעשייתי ולא יהיה בהם שום מאפיין מזמין או מפתה שאמור למשוך את הקונים או את הסועדים וכמובן אמור לעורר את התאבון שלהם.

סוגים מקפיאי תצוגה

כאמור, מה שמייחד מקפיא תצוגה תעשייתי הוא העיצוב המזמין והנאה שלו עצמו – הזכוכית המבריקה שכאשר שומרים עליה שקופה ונקייה אפשר לראות דרכה את המוצרים שבתוכה, הוויטרינה המעוגלת המיוחדת שמתאימה למגוון רחב של סגנונות עיצוביים, האפשרות לבחור בין מקפיא שהלקוח פותח ולוקח בעצמו את מה שהוא רוצה או מבקש מהעובד מצידו השני של המקפיא וכמובן המאפיינים הטכניים החשובים – טווח הטמפרטורות הדרוש, נפח האחסון בהקפאה והחלוקה הפנימית המוצעת. יש מקפיאים שמיועדים לתצוגה והם בעלי צלעות דקורטיביות ויש כאלה שמבוססים על זכוכית עבה, מבריקה ויפה בכל ההיקף שלהם. כל בעל עסק שמנהל מטבח תעשייתי יבחר את הסוג הכי מתאים לצרכים שלו.

מקפיא תצוגה מומלץ

כיום כבר ידוע מעל לכל ספק שאנשים מתרשמים ממוצרי מזון קודם כל דרך העיניים, לפני שיבחרו מה הם קונים ואוכלים. מכאן החשיבות שהמוצרים צריכים להיראות בצורה ברורה ומזמינה על מנת לפתות את הלקוחות לקחת מהם. כאשר עומדים בפני פתיחה של בית עסק חדש שקשור במזון או הסעדה יש חשיבות גבוהה לבחירה של כל מה שיהיה בו ויהיה קשר לסגנון העיצובי של כל המקום. גם המקפיא התעשייתי ייקח חלק בעיצוב והמקום כולו ייראה הרמוני ונעים לעין. כך הלקוחות שיגיעו למקום ירגישו בנוח ויהיה להם קל יותר להוציא את הארנק ולהגדיל את הקנייה.

שאלות ותשובות

כשמו כן הוא, אחד מבין הסוגים השונים של מקפיאים.

מקפיא תצוגה נועדו לרוב לטובת תצוגה של מוצרים אשר צריכים להיות בסביבה קפואה, כמו למשל גלידות/בשרים ועוד.

מה שמאפיין מקפיא תצוגה זה דלתות פתיחה שקופות/ללא דלתות כלל.

הנפוץ ביותר הוא מקפיא תצוגה לבשר ומאפים.

כמו כן יש מקפיאים לתצוגה קטנים או גדולים, עם או בלי דלתות ולמגוון מטרות שונות.

נשמח לעזור לכם למצוא מקפיא תצוגה המתאים ביותר עבורכם.